Koparki, ładowarki i wywrotki to sprzęt niezwykle ważny podczas pracy w kopalniach i kamieniołomach. W wyniku intensywnej eksploatacji narażony jest na duże obciążenia, dlatego wymaga zabezpieczenia za pomocą szczególnie wytrzymałych materiałów. Przekonaliśmy się o tym, współpracując z jednym z naszych kluczowych klientów.

Aby skutecznie zabezpieczyć maszyny naszego klienta przed ścieraniem, przedłużając tym samym ich żywotność, zarekomendowaliśmy mu wykorzystanie kilku sprawdzonych materiałów. Finalnie zastosowaliśmy KALMETALL, KALCAST oraz KALEN, co okazało się rozwiązaniem idealnym.

Sprawdzony sposób na ochronę koparek
Metale, z których produkowane są koparki kopalniane, powinny być odporne nie tylko na zużycie, ale także na obciążające uderzenia. Aby dodatkowo zabezpieczyć sprzęt naszego klienta, wykorzystaliśmy wykładziny z KALMETALL-u. Różne rodzaje tego materiału dostosowaliśmy tak, aby były maksymalnie odporne na ścieranie, dzięki czemu żywotność maszyn została znacząco wydłużona.

Jak odciążyć ładowarki w kamieniołomach?
Łyżki ładowarek w kamieniołomach narażone są na wyjątkowo duże obciążenia. Dowiedliśmy, że najlepszym możliwym rozwiązaniem na ich odciążenie jest wykorzystanie żeliwa trudnościeralnego– KALCAST-u. Materiał ten uzyskujemy poprzez stopienie żelaza z różnymi ilościami dodatków chromu, niklu i węgla.

Wykładziny do ochrony wywrotek
W celu ochrony wywrotek i przedłużenia ich żywotności postanowiliśmy zastosować szczególne wykładziny. Materiałem pierwszego wyboru jest tutaj najczęściej KALMETALL. W kopalniach i kamieniołomach naszego klienta wydobywa się także surowce przyklejające się do powierzchni wywrotek, dlatego zarekomendowaliśmy użycie wykładziny KALEN, która z powodzeniem zapobiega blokowaniu transportowanych towarów.

Więcej na temat naszej działalności dowiesz się, odwiedzając stronę www.kalenborn.pl. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi ekspertami od przemysłowej ochrony przed zużyciem.