Samodzielnie skonstruowane i odpowiednio zabezpieczone: przewody i rozdzielacze pyłu węglowego w elektrowni

ientów, jako wykonawca instalacji, należy do największych europejskich producentów kotłów dostarczanych do elektrowni węglowych i instalacji spalania odpadów. Przewody pyłu węglowego prowadzące do kotłów rozgałęziają się po drodze do palników w tak zwanych rozdzielaczach pyłu węglowego. Z powodu swoich skomplikowanych kształtów i wysokiej prędkości medium, które ma właściwości ścierne, są one narażone na ekstremalnie intensywne zużycie.

Żeby zapewnić ich lepszą ochronę oraz znacznie dłuższy okres eksploatacji tej części instalacji, spółka Kalenborn wyprodukowała rozdzielacz pyłu węglowego w postaci kompletnej konstrukcji z materiału  KALMETALL. KALMETALL to metalowe zabezpieczenie przed zużyciem dla części instalacji, w których występują warunki intensywnego zużycia. KALMETALL pozwala uzyskać różne napawane systemy stalowe wykonane z wytrzymałej podstawy i twardej warstwy napawanej. Spółka Kalenborn wykonała również przewody pyłu węglowego, które prowadzą do i z rozdzielacza pyłu węglowego, i wyłożyła je materiałem  KALOCER. Ceramika tlenkowa wyróżnia się wyjątkowo dużą odpornością na ścieranie i jest stosowana w częściach instalacji, w których wymagane są wysokie temperatury i oraz wykładziny o niewielkiej grubości i płaskiej powierzchni.

Klient jest zadowolony: Kompletna konstrukcja oraz wykładzina rozdzielaczy i łuków gwarantują wieloletnią ochronę części instalacji przed zużyciem – bez napraw.