Kalenborn – zakład produkcyjny w Starachowicach

Prawie każdy zakład przemysłowy musi zmagać się z problemem zużycia, czy to z powodu problemów mechanicznych czy chemicznych.

Założona w 1953 r. firma PTB jest firmą skoncentrowaną na rozwiązywaniu tego typu sytuacji w miejscu pracy klienta.

Od 2000 roku PTB rozwinęła się i stała się częścią globalnej firmy Kalenborn . Od tego też czasu została zmieniona nazwa na „Kalenborn Bazalt”, a później na „Kalenborn Polska”.

Kompleksowe podejście do zagadnień skoncentrowanych na kliencie, zwiększenie wydajności w stosunku do określonych standardów i ciągłe poszukiwanie najwyższej jakości pozwoliło Kalenborn utrzymać pozycję lidera w swoich głównych liniach biznesowych.

Opracowujemy i produkujemy indywidualne rozwiązania w zakresie ochrony obiektów przemysłowych przed zużyciem ściernym i uszkodzeniami powstałymi na skutek uderzeń.

Nasze systemy rozwiązań oraz zastosowane materiały, jak również znajomość zagadnień ochrony przed zużyciem w instalacjach przemysłowych to rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, gwarantujące prawidłowe działanie instalacji, przepływ materiałów i zapobiegające powstawaniu przerw w pracy czy nieplanowanym przestojom urządzeń produkcyjnych naszych klientów.

Kalenborn opracowuje i produkuje całościowe rozwiązania dla sektorów przemysłu, takich jak sektor żelaza i stali, cementu, górnictwa, energii, recyklingu, hut szkła itp.
Wieloletnie doświadczenie, bardzo wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza sprawiają, że jesteśmy w pełni kompetentni w zakresie zaspokajania potrzeb klientów.

Kalenborn jest specjalistą w zakresie systemów rurowych pokrytych materiałami odpornymi na zużycie ścierne ,które można znaleźć w naszym bogatym portfolio produktowym.

Na terenie naszych fabryk dysponujemy bogatym  parkiem maszynowym, oraz wykwalifikowaną kadrą specjalistów.

Posiadamy jedną z dwóch istniejących w

Europie odlewni Bazaltu.

W chwili obecnej firma charakteryzuje się doskonałą organizacją produkcji a praca zespołowa wraz z wykwalifikowanym personelem produkcyjnym i kierownictwem oraz wysokiej jakości produktami stanowi jej największy atut.