KALCRET ANX poszerza jako wariant wejściowy grupę materiałową nakładanych metodą szpachlowania komponentów twardych do ochrony podzespołów instalacji i rurociągów przed zużyciem. KALCRET ANX oferuje znakomitą odporność na zużycie w temperaturach zastosowania do 400°C przy korzystnym stosunku ceny do wydajności. Bazą materiału KALCRET ANX wiązanego cementem są wyszukane materiały twarde wysokiej jakości, na przykład bazalt.

KALCRET ANX nadaje się do wykładzin różnorodnych podzespołów instalacji, m.in. cyklonów, zbiorników, zsypów, zsuwni, odsiewaczy, silosów, rurociągów, rynien i kanałów.
Szczególną zaletą KALCRET ANX jest prosty sposób stosowania i elastyczność w praktyce. Duże i geometrycznie trudne powierzchnie wykłada się szybko i pewnie. Wytrzymałość jest zapewniona już po 24 godzinach, a instalacja może zostać ponownie uruchomiona po krótkim czasie.

Komponent twardy KALCRET ANX jest dostępny w opakowaniach po 25 kg i może być nakładany na zbrojenie jako masa szpachlowa. Oprócz materiału workowanego istnieje również możliwość dostarczenia wykładziny wykonanej z KALCRET ANX w formie prefabrykowanych kształtek.