Jak zabezpieczyć turbiny do separatorów przed zużyciem?

Separatory pełnią bardzo ważną funkcję w wielu gałęziach przemysłu. Rozdzielanie materiałów sypkich jest jednym z kluczowych etapów procesu przetwórczego w energetyce, hutnictwie czy branży spożywczej. Ich intensywna eksploatacja prowadzi do szybkiego zużywania się całych instalacji lub poszczególnych elementów. Spośród nich na ścieranie zwykle najbardziej narażone są turbiny, które staramy się skutecznie zabezpieczać.

Nasze rozwiązania w zakresie ochrony turbin do separatorów przed zużyciem często są aplikowane bezpośrednio w zakładach przemysłowych. Nie jest to jednak regułą, ponieważ z propozycjami współpracy zwracają się do nas także sami producenci urządzeń rozdzielających. Tak jest w przypadku pewnej zagranicznej firmy inżynierskiej, produkującej separatory m.in. na potrzeby hut. Nasze zlecenia polegają na wykonywaniu turbin odpornych na zużycie w dłuższej perspektywie czasu.

Skuteczna ochrona turbin przed ścieraniem

Materiały, którym zawdzięczamy doskonałą trwałość dostarczanych turbin, to KALMETALL i KALOCER. Ich połączenie sprawia, że urządzenia te są odporne nie tylko na ścieranie, lecz także na korozję i niekorzystne oddziaływania chemiczne. Dzięki temu mogą pracować w różnych warunkach atmosferycznych.

Tym, na co zwraca uwagę nasz klient, jest też dobre wyważenie turbin wykonanych z KALMETALL-u i KALOCER-u. Pozwala ono wyeliminować problem wibracji przy dużych prędkościach, które mają niekorzystny wpływ na pracę instalacji. Brak drgań oznacza dokładniejszą i sprawniejszą separację drobnego materiału, co przekłada się na większą wydajność całego procesu przetwórczego.

Dłuższa żywotność turbin do separatorów

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości trudnościeralnych materiałów dostarczane przez nas turbiny wykazują wyjątkowo długą żywotność –ich stan jest wciąż doskonały po latach nieprzerwanej eksploatacji. Pierwsza realizacja okazała się dla klienta na tyle satysfakcjonująca, że powierzył nam kolejne projekty, co zaowocowało stałą współpracą.

Więcej na temat naszej działalności dowiedzą się Państwo, odwiedzając stronę www.kalenborn.com. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi ekspertami od przemysłowej ochrony przed zużyciem.