Ochrona instalacji do rozdrabniania i mielenia

Urządzenia służące do rozdrabniania i mielenia kopalin są bardzo wymagające pod kątem wytrzymałościowym. Dobór właściwego materiału jest kluczowym czynnikiem na etapie konstrukcji maszyn. Dzięki zastosowaniu rozwiązań firmy Kalenborn jednorazowa  inwestycja w wysokogatunkowe tworzywa pozwoli uniknąć kosztów związanych ze zbyt częstym serwisowaniem układu.

KALOCER – na problemy ze ścieraniem

KALOCER to materiał ceramiczny, który w większości składa się z tlenku aluminium. Dla klienta wykonywane są płytki o określonym kształcie, które można zamontować w najwrażliwszych punktach układu. Wykładzina może mieć grubość od 1,5 do 30 mm, dzięki czemu materiał można wykorzystać nawet w miejscach o bardzo niewielkiej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się w zsypach lub zbiornikach, na końcu układu rozdrabniającego lub mielącego. Poza ścieraniem KALOCER jest również odporny na niekorzystne warunki chemiczne. Dzięki temu może być stosowany w większości zakładów przemysłowych.

KALCAST – skuteczna ochrona przed uderzeniami

Innym częstym rozwiązaniem, jakie aplikujemy u naszych klientów, jest KALCAST, czyli utwardzany materiał metaliczny, otrzymywany w wyniku stopienia żelaza z dodatkami chromu, niklu i węgla. Stanowi on optymalną ochronę przed zużyciem elementów instalacji do rozdrabniania i mielenia. Jego powierzchnia zapewnia doskonały poślizg, dzięki czemu przemieszczające się kopaliny nie przykleją się do ścian ani nie pozostają w szczelinach. Pozwala to uniknąć spowolnień w pracy urządzenia, a w efekcie zapobiec generowaniu dodatkowych kosztów na skutek zaistniałych opóźnień.

KALMETALL – niezawodne zabezpieczenie urządzeń kopalnianych Przedsiębiorstwa z bardzo wielu branż przemysłowych korzystają również z naszego autorskiego rozwiązania, jakim jest KALMETALL. Kopalnie nie stanowią tutaj wyjątku, szczególnie jeśli chodzi o ochronę maszyn służących rozdrabnianiu i mieleniu. Przy użyciu KALMETALL-u wytwarzamy pełne systemy wykładzin z blach napawanych na wrażliwe powierzchnie urządzeń. Nasz klient otrzymuje produkt ściśle dostosowany do wymiarów instalacji oraz specyfiki jej pracy, od której może zależeć m.in. grubość warstwy zastosowanego materiału chroniącego przed zużyciem. Prawidłowo zespawana konstrukcja stanowi solidne zabezpieczenie, prowadzące do obniżenia rocznych kosztów z tytułu eksploatacji i konserwacji maszyn.

Firma Kalenborn od ponad stu lat rozwiązuje problemy klientów na całym świecie. Niezależnie od tego, jak trudny do zrealizowania wydaje się Twój projekt systemu  rozdrabniania lub mielenia materiałów, nasi specjaliści zrobią wszystko, by działał on bez zarzutu i wykazywał długą żywotność. Skontaktuj się z nami, a z pewnością Ci pomożemy!